Koszty powiązane z 1kWh

ile kosztuje 1 kwh

Energia elektryczna – temat rzeka, który można omawiać z najróżniejszych stron, a i tak nie zostanie on w ogóle wyczerpany. Tym bardziej, że od ponad dziesięciu lat ma się do czynienia ze zjawiskiem uwolnienia rynku energii. Każda firma, czy też gospodarstwo domowe ma tak naprawdę wybór od kogo prąd będzie chciało pobierać. Niezmienny pozostaje Operator Systemu Dystrybucyjnego, czyli spółka energetyczna, która odpowiada za infrastrukturę sieci elektroenergetycznej.

Czym jest kWh?

Omawiając energię elektryczną, często można spotkać się ze skrótem kWh. Co więcej, ludzie dopytują się o to, ile kosztuje 1 kwhAby móc udzielić sobie odpowiedzi na to pytanie, należy cofnąć się do początku. Otóż, kWh to nic innego, jak kilowatogodzina, jednostkę energii, pracy oraz ciepła, na podstawie której rozliczane jest zużycie energii elektrycznej. 1 kWh odpowiada ilość energii zużytej przez urządzenie o mocy 1000 W przez jedną godzinę. Teraz wystarczy spojrzeć na moc danego urządzenia, aby przekonać się, ile można średnio zapłacić za jego funkcjonowanie. To ile kosztuje 1 kWh? Na to pytanie nie da się odpowiedzieć w sposób jednoznaczny.

Niższa cena za 1kWh

ile kosztuje 1 kwh

Wydawać by się mogło, że obniżenie takiej ceny jest niemożliwe. A jednak można znaleźć na to sposób. Jedna z propozycji to zmiana dostawcy energii – o czym poniekąd było wspomniane już na początku. OSD jest przypisany do danego regionu. Zasada ta nie obowiązuje, jeżeli chodzi o sprzedawcę energii. Warto zapoznać się z ofertami, jakie obowiązują w danym miejscu. Ze zdumieniem można odkryć, że stawka za poszczególne 1 kWh znacząco się różni – na korzyść klienta.

Jeżeli ktoś jednak nadal obawia się rachunków za prąd, jakie może otrzymywać, to warto również zapoznać się z tematyką bazującą na odnawialnych źródłach energii. Tym bardziej, że panele fotowoltaiczne dostępne są praktyczne dla każdego. Nie tylko dla firm, ale również dla gospodarstw domowych, które mogą stworzyć swoje własne mini-elektrownie na ogrodzie.

Comments are closed.