Jak pozyskać dotację dla firmy na fotowoltaikę?

fotowoltaika

Rosnące rachunki za cenę elektryczną są prawdziwą zmorą dla wszystkich polskich przedsiębiorców. Niezależnie od profilu działalności. Zresztą, nie trzeba daleko szukać przykładów. Każdego dnia media donoszą o tym, że przedsiębiorca został zmuszony do zamknięcia swojej firmy ze względu na wzrastające opłaty związane z energią elektryczną. Nie dziwi więc nikogo fakt, że instalacje fotowoltaiczne wśród firm cieszą się takim wzięciem. Tym bardziej że można uzyskać na nie dodatkowe wsparcie finansowe.

Ciekawe formy dofinansowania

Fotowoltaika dla firm dotacje 2022 dostępne są na różne sposoby. Dużo mówi się o programach, jakie bazują na pieniądzach pochodzących od Unii Europejskiej. Warto jednak wskazać na inne narzędzia, które pomogą w realizacji danego celu. Mowa tutaj o:

  • kredytach na panele dedykowane dla firm – banki oferują kredyty na preferencyjnych warunkach, jeżeli ma za to zostać zakupiona cała instalacja. Oferowane są one dla podmiotów biznesowych, bazując na warunkach, jakie w żadnym wypadku nie zostałyby zaoferowane przy tradycyjnej formie zobowiązania finansowego.
  • leasing na fotowoltaikę – alternatywa dla pierwszej propozycji. Dzięki temu będzie można postarać się chociażby o obniżenie podatku. Warto dokładniej zapoznać się z informacjami odnoszącymi się do tej formy.

Która dotacja?

energia słoneczna

Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ programy dedykowane dla podmiotów biznesowych wciąż ulegają aktualizacjom. Warto wcześniej dowiedzieć się na co dokładnie można się załapać – tym bardziej, że do wyboru są nie tylko programy ogólnopolskie, ale również regionalne. Programy dotacyjne to nie tylko pieniądze, ale również szereg obowiązków, jakich należy dopełnić, jeżeli ktoś chce być pewny tego, że ma szansę cokolwiek otrzymać. Jest to potrzebne do tego, aby być pewnym tego, że pozyskane kwoty pieniędzy faktycznie zostaną wydane na zainstalowanie paneli (lub na zwrot wcześniej zainwestowanych kosztów), a nie na coś innego.

Comments are closed.