Fotowoltaika dla firm rozliczenie- co warto wiedzieć?

Fotowoltaika dla firm

Fotowoltaika to coraz częściej wykorzystywane rozwiązanie przez wiele firm. Okazuje się, że przedsiębiorstwa zaczynają sukcesywnie dostrzegać zalety jakie daje niezależność energetyczna. To właśnie dzięki niej przedsiębiorstwa staja się samowystarczalne. Jednak warto zaznaczyć, że fotowoltaika dla firm rozliczenie to nieco bardziej skomplikowana kwestia niż w przypadku regularnych klientów. Wobec tego co warto wiedzieć o rozliczeniu fotowoltaiki dla firm?

Rozliczenie fotowoltaiki dla firm

Fotowoltaika dla firm

Rozliczenie przedsiębiorców i partnerów biznesowych czyli firm i instytucji nieco różni się pod względem formalności i zasad, które stosuje się w odniesieniu do osób fizycznych. Co więc o rozliczeniu fotowoltaiki dla firm muszą wiedzieć przedsiębiorcy i firmy oraz odbiorcy instytucjonalni? Otóż przede wszystkim przedsiębiorcy powinni skontaktować się z dostawcą energetycznym. To właśnie tam mogą uzyskać fachowe informacje z pierwszej ręki. Co więcej nie mogą oni również zapomnieć o tym, by aneksować umowę w wybranym dostawcą.

Warto pamiętać, że podobnie jak osoby prywatne, firmy w dalszym ciągu będą otrzymywać rachunki. Firmy nie są zwolnione z opłacania kosztów stałych, a co za tym idzie dalej ponoszą wydatki np. za świadczenie samej usługi dystrybucji. Warto jednak podkreślić, że sama inwestycja w instalację fotowoltaiczną, a następnie dopasowanie jej idealnie do potrzeb przedsiębiorstwa, pomoże znacznie zredukować rachunki za energię do poziomu około 15-20%

Rozliczenie roczne fotowoltaiki dla firm- zasady

Sprzedawca energii elektryczne jest zobligowany do tego, by prosument w odpowiednim czasie otrzymał zestawienie. Wówczas muszą się w nim znaleźć:

  • ilość energii, która została pobrana z zakładu energetycznego
  • ilość energii, która została przesłana do sieci
  • ilość energii, która była przechowywana w sieci do ponownego wykorzystania

Dzięki temu odbiorca energii będzie miał pełną świadomość tego ile wykorzystał, a także jaka ilość energii pozostała.

Więcej o rozliczeniu fotowoltaiki dla firm można przeczytać na stronie: https://eon.pl/dla-biznesu/firmy-i-instytucje/baza-wiedzy/artykuly/fotowoltaika-dla-firm-co-sie-zmieni-w-2022-roku

Comments are closed.